Skip to content
Інфекції тварин, що передаються людям (зоонози)
САП
САП (MALEUS).

Сап — заразна хвороба, властива однокопитним тваринам. У людей зустрічається рідко, проходить як сепсис з місцевими явищами в гострій або в хронічній формі.

Збудник Вас. malei — тонка нерухома паличка, за Грамом не забарвлюється.

Епідеміологія. На сап хворіють коні, мули і кішки — від них заражаються люди, переважно: конюхи, скотарі, ветеринарні працівники. Місцем заглиблення інфекції може бути всяка ділянка шкіри або слизової оболонки, частіше ніс, очі, кінчики пальців.

Гострий сап — інкубаційний період 3 — 20 днів. На місці інфекції утворюється тверда неболюча папула (вузлик), що незабаром перетворюється у ви¬разку, оточену почервонілою і припухлою шкірою. Типовим є однобічне ураження носа з виділенням слизу. При локалізації вузлика на шкірі — лімфангоїт і лімфаденіт. Одночасно з місцевим процесом спостерігаються тяжкі загальні явища: висока температура, болі в суглобах, блювання та ін. Іноді хвороба починається загальними тяжкими явищами і тільки через 5 — 6 днів на різних ділянках шкіри та слизових оболонок, особливо на носі та литках, з'являються інфільтрати, виразки й абсцеси. Тривалість хвороби 2 — 3 тижні; хвороба закінчується смертю.
 
СИБІРКА
СИБІРКА  (ANTHRAX).

Сибірка - гостра заразна  хвороба травоїдних тварин, від яких вона передаєгься людям. Відрізняють: 1) шкірну форму і 2) вісцеральні форми: легеневу і кишкову.
Збудник сибірки — бацила — велика нерухома паличка, має капсулу, утворює дуже стійкі спори, що витримують  кип'ятіння. В   мазках  розміщується поодиноко і ланцюжками. Добре забарвлюється метиленовою синькою і за Гримом.

Епідеміологія. Першоджерело інфекції — травоїдні тварини, додатко¬вий резервуар — грунт, забруднений сечею та випорожненнями хворих тварин. Захворюють найчастіше люди, що мають справу з тваринами або з продуктами, які від них добувають (шкіра, шерсть, м'ясо та ін.). Відомі випадки зараження через помазки для бриття й кожухи.
Значення кровоссучих комах у поширенні сибірки невелике.
Людина від людини заражається дуже рідко.
 
<< Первая < Предыдущая 1 2 Следующая > Последняя >>

Страница 2 из 2

.